KONSULTACJE
ZAMÓWIENIA
601 479 141

Lampy wysoko i niskociśnienioweMogłoby się wydawać, że technika solaryjna nie interesuje klienta końcowego, czyli tego, który opala się w salonie. Jednak z badań, które przeprowadziliśmy w zaprzyjaźnionych salonach wynika, że wielu z nich, chciałoby coś więcej wiedzieć na temat opalania. Główne pytanie dotyczyło różnicy między świetlówką opalającą, a halogenem.

 

Urządzenia do opalania w solariach wyposażone są w lampy wysoko oraz niskociśnieniowe. Te wysokociśnieniowe potocznie zwane są halogenami i stosuje się je w łóżkach solaryjnych, w częściach odpowiedzialnych za opalanie twarzy i ramion. Są znacznie mocniejsze od lamp niskociśnieniowych. Emitują większą dawkę promieniowania UV. Stosuje się je ze specjalnymi filtrami, dzięki którym wytwarza się ściśle określone pasmo. Przepuszcza ono jak najwięcej promieni UV-A i jak najmniej UV-B. W nowoczesnych solariach występują halogeny „Blue:Q”, które całkowicie likwiduje promieniowanie UVB.

Lampy opalające niskociśnieniowe, powszechnie są znane jako świetlówki. Należą do grupy lamp fluorescencyjnych. Stosuje się je w stojących urządzeniach solaryjnych oraz w leżących, w części odpowiedzialnej za opalanie ciała poniżej ramion. Dzielimy je ze względu na moc znamionową i „agresywność” - to ona decyduje o wysokości współczynnika UVB.

Obszar twarzy, ramion i dekoltu jest u większości osób zdecydowanie odporniejszy na promieniowanie UV od pozostałych części ciała. Właśnie dlatego te partie opalają halogeny. W nowoczesnych solariach, przy lampach opalających halogenowych można regulować natężenie światła, a nawet je całkowicie wyłączyć. Świetlówki nie mają możliwości regulacji.

 

 

 

Imię, Nazwisko
Nr Telefon*
Adres e-mail*
Miejscowość:
Województwo:

Pytania /
uwagi*

 
  * pole obowiązkowe