Zestawienie kosmetyków do opalania To często zadawane pytanie budzi wiele kontrowersji. Dlaczego? Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, czym są profesjonalne preparaty (w tym także kosmetyki po opalaniu w solarium), co zawierają, jak działają i czy warto je stosować. Powodów jest kilka. Do najważniejszych należą przede wszystkim pielęgnacja skóry oraz przyspieszanie lub też intensyfikacja efektu opalania.

Promieniowanie ultrafioletowe pochodzące z lampy UV stymuluje proces powstawania pigmentu w naskórku. Dzięki barwnikowi (melaninie) uzyskujemy pożądany efekt opalenizny. Działanie promieniowania ultrafioletowego może być jednak niebezpieczne dla skóry. Promienie UV mogą bowiem wpływać na powstawanie wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Warto więc odpowiednio przygotować się do spędzania czasu wśród lamp opalających (w tym lamp kolagenowych), korzystając z odpowiednich kosmetyków do solarium.

Działanie kosmetyków w solarium jest dwukierunkowe. Po pierwsze, w ich skład wchodzą tzw. aktywatory melanogenezy (np. tyrozyna i jej pochodne). Są one odpowiedzialne za powstawanie pigmentu i powodują szybsze barwienie skóry. Dzięki temu możemy ograniczyć czas opalania lampami brązującymi, a i tak będziemy zadowoleni z efektu odcienia. Po drugie, nowoczesne kosmetyki dostępne w solarium zawierają w sobie substancje nawilżające (m.in. gliceryna, mocznik, kwas hialuronowy) i łagodzące (alantoina, wyciąg z aloesu). Takie połączenie zapobiega podrażnieniom i przyspiesza regenerację naskórka. Co więcej, wzbogaca się je o specyfiki neutralizujące wolne rodniki – witaminy (E, prowitamina A) i ich pochodne, które dodatkowo chronią błonę komórkową przed uszkodzeniami i pomagają zachować dobrą kondycję skóry. W tym miejscu należy pamiętać, że na procesy rodnikowe duży wpływ ma także zanieczyszczenia środowiska.

Nowością wśród kosmetyków do solarium są preparaty wywołujące tzw. efekt tingle (z języka angielskiego oznaczającego szczypać, wywoływać mrowienie). Powoduje on pobudzanie krążenia, co jest odczuwane przez charakterystyczne mrowienie i uczucie ciepła na skórze. Reakcja ta prowadzi do maksymalizacji procesu opalania lampami w solarium.

Nowością wśród kosmetyków do i po opalaniu w solarium, które pojawiły się ostatnio w krajowych placówkach, są produkty zawierające Unipertan® VEG-2002. Substancja pochodzenia roślinnego, która już od kilku lat jest dobrze znana w Zachodniej Europie, przyspiesza opalanie nawet do kilkudziesięciu procent. Podczas naświetlania lampami UV melanina ulega szybszej przemianie, co wpływa na dłuższy czas utrzymywania się pigmentacji skóry. To właśnie od melaniny zależy intensywność opalenizny. Unipertan® VEG-2002 dodatkowo składa się z elastyny i ryboflawiny (jego zabarwienie pochodzi od tej naturalnej żółtej substancji barwiącej).

Podsumowując, ważne jest, aby kosmetyki z solariów były produkowane z surowców o bardzo wysokiej jakości i czystości. Minimalizuje to możliwość występowania reakcji fotosyntetycznych i fotoalergicznych pod wpływem sensybilizatorów, do których zaliczamy niektóre substancje używane jako konserwanty (np. Kathon CG) lub składniki zapachowe (np. niektóre olejki eteryczne). Związki te pod wpływem promieniowania UV ulegają przekształceniu w substancje zdolne do wywołania stanu zapalnego lub alergicznego. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu kosmetyków do solarium, w tym również kosmetyków marki Australian Gold.

 

 

 

 

Imię, Nazwisko
Nr Telefon*
Adres e-mail*
Miejscowość:
Województwo:

Pytania /
uwagi*

 
  * pole obowiązkowe